Aranyhordó Sakkverseny Mór 2012

A Október 6-án a Zimmermann Iskola adott helyszínt az idei évben a város legnagyobb éves sakkrendezvények, az Aranyhordó sakkversenynek, gyerekeknél a Zimmermann kupának.
   A 44 éves múltra visszatekintő esemény jelentős színfoltja lett két éve a szép számú fiatal versenyző, akik a küzdelmekbe beszálltak.
A rendezvényen 138 versenyző vett részt, nagy többségük gyerek és ifjúsági versenyző, akik a megyéből illetve környező megyékből érkeztek.

A móri rendezvény egy 12 állomásból álló versenysorozat 8. állomásaként a legnagyobb (107 gyerek!!!) versenyzői részvételi számot hozta, erre büszkék lehetünk!

A gyerekeket 60 szülő kísérte, így közel 200-an töltöttük be a Zimmermann iskola étkezőjét és legnagyobb tantermeit. A helyszín biztosításáért köszönetet jár az iskola vezetőségének!

A sakkozás reneszánszát éli napjainkban, és a gyerekeknek óvodás kortól már lehetőségük van elsajátítani ezt a logikát fejlesztő sportot.
A móri iskolák 25 versenyzővel indultak, így ők voltak a legnépesebb csapat, mutatva, hogy városunkban az elmúlt 1,5 évben több mint száz gyerek ismerkedett meg ezzel a szellemi sporttal.

Az eredmények:
  A gyerekversenyek három kategóriájában, kategóriánként 30-42 fő(!) vett részt, az abszolút győztesek országos versenyek érmesei, és Székesfehérvári és Dunaújvárosi sakkiskolák tehetséges tanulói. Ez is mutatja a verseny szakmai színvonalát.

A gyerekkategória legjobb móri versenyzői:
     I. kat: Fiú:  Riez Borisz (Radnóti)                  /   Lány:   Bíró Dzsenifer (Petőfi)
     II.kat: Fiú:  Merkatz Dávid (Zimmermann)   /   Lány:   Borbély Noémi (Petőfi)
     III.kat: Fiú: Parajdi Bence(Radnóti)              /   Lány:   Bernáth Lilla (Zimmermann)

A díjazott gyerekek a Info-Sziget számítástechnikai cég felajánlásait nyerték,
     a felnőtt versenyzők a Bozóky pincészet felajánlásank örülhettek.
  Köszönjük szépen a szponzori támogatást!

A rendezőség célja volt, hogy minél többen eljöjjenek a városunkba, és kellemes sport és szabadidős élményekkel távozzanak!